Masáže - Marcela Hanáková

 

Sportovní a relaxační masáž

 

Relaxační masáže slouží k uvolnění těla a mysli, odstraňují stres a napětí, zmírňují bolesti zad, ztuhlost šíje, přináší zklidnění a celkově osvěžují celé tělo. Prostřednictvím měkkých technik spolu s vonnými nejkvalitnějšími aroma oleji, navodí stav vnitřní harmonie a přinese Vám to pravé uvolnění.

Odpočiňte si... 

Působí okamžitě a jednorázově. Vhodná pro aktivní lidi po tréninku, po práci, po túře, po víkendu na chatě, apod., pomáhá lidem dlouhodobě ležícím, kteří mají svaly ochablé (po zranění, znehybnění).

Je ideálním doplňkem všech typů cvičení a sportů, pomáhá udržovat dlouhodobou tělesnou kondici. Má mnoho prospěšných účinků na stav svalů, kloubů, šlach a ostatních tkání a orgánových systémů. Rozrušuje svalové zatvrdliny a pravidelnou aplikací zabraňuje jejich opětovnému vzniku. Pomáhá vyrovnávat následky způsobené jednostrannou činností, přetěžováním a nesprávným držením těla, čímž se výrazně podílí na prevenci bolesti zad a kloubů. Mechanicky odstraňuje zrohovatělé buňky pokožky, tím uvolňuje potní a mazové žlázy a tak podporuje regulační a ochranné pochody zajišťující odolnost povrchu těla proti vnějším vlivům. Prokrvením kůže a podkoží zlepšuje zásobování těchto tkání živinami a kyslíkem, čímž zpomaluje vznik příznaků stárnutí. Podporuje krevní oběh, zabraňuje vzniku otoků a usnadňuje srdeční činnost. Její pravidelná aplikace celkově utužuje organismus a stimuluje jeho imunitní systém

  

Baňková masáž

Velmi oblíbená starověká čínská metoda, nejčastěji používána k odstranění ztuhlosti a napětí ve svalstvu, povzbuzení krevního oběhu, stimulaci lymfatického systému a k detoxikaci organismu. Baňky různých velikostí jsou přikládány na určená místa nebo jsou použity k masírování. Vzniklým podtlakem v baňce dochází k ,,nasátí“ kůže a podkoží, masírovaná tkáň je tak intenzivně prokrvena a po krátké době dochází k úlevě a uvolnění. Malou nevýhodou delšího přisátí baněk jsou nebolestivé krevní podlitiny ve tvaru baňky, které ale do několika dnů zmizí. 

 

Čínské masáže (a manipulace) vycházejí z teorie čínské tradiční medicíny o regulaci prvků Yin a Yang, stimulace energie qi v meridiánech, oživení krevního oběhu, rozpuštění sraženin a uvolnění strnulosti kloubů. 

 

Rovnováha prvků Ying a Yang udržuje a zabezpečuje normální funkce lidského těla. Pokud pod vlivem vnějších faktorů, zranění či pod vlivem vnitřních faktorů (například změna nálad, špatná životospráva) dojde k nerovnováze tělesných fyziologických funkcí a tak i k nerovnovážnému stavu ying a yang, vzniká poté nemoc. 

 

Baňková masáž

Baňková terapie pomáhá při bolestech zad a kloubů. Velmi snadno uvolňuje spasmy a zároveň se vyznačuje silným detoxikačním účinkem. Při lokální aplikaci se baňky pokládají na bolestivá místa. Baňkování se však hojně využívá i v kombinaci s ostatními technikami jako vhodný doplněk. Cíleným přikládáním baněk na akupunkturní body lze ovlivnit meridiánové dráhy, které ovlivňují funkci vnitřních orgánů.

 

Detoxikační náplasti

Meridiány. Někdo možná toto slovo slyší poprvé. Tím pádem ani neví, jak jsou meridiány pro lidský organismus důležité. Těchto energetických drah, které se vzájemně prolínají, máme v těle dvanáct. A pokud něco nešlape tak, jak má, lidský organismus se hned ozve. Bolesti hlavy, únava, pocit chladu, nadváha a mnohé další problémy mají původ právě zde. Vy se jich však snadno můžete zbavit – stačí si pořídit Detoxikační náplasti .
Dopřejete tak vašemu tělu zase příjemný pocit. přírodní detoxikační náplasti, které jednoduše, rychle, bezpečně, ale hlavně účinně provedou detoxikaci Vašeho organismu a Vy se rázem budete cítit o mnoho lépe. Při detoxikaci se zbavíte odpadových látek a nabijete novou energii. A to nejen fyzickou, ale také psychickou a jako třešničku na dortu také sexuální.
 
Co je meridián?
Dráhami dvanácti meridiánů neustále proudí energie, která je vlastně základním stavebním kamenem funkcí organismu. Asi sami dobře víte, jak to vypadá, když energií zrovna nesršíte. Tato energie protéká v určitých dráhách, které jsou pro každý bod jiné. A pokud tedy v meridiánech vše neprobíhá, jak má, přicházejí nejrůznější problémy.
 
Lékem jsou Detoxikační náplasti
Pod detoxikací si můžete představit ledacos. S náplastmi  dokonale očistíte vaše tělo. Jedná se o velmi důležitý proces očištění organismu, při kterém se odstraňují nejrůznější nemoci. Tyto náplasti vyhřívají místo, kde se přilepí, navíc mu dodávají záporné ionty, přičemž absorbují toxické látky z těla ven přes pokožku.
 

Detoxikační přístroj 

Náš organismus se v průběhu života zanáší a opotřebovává. V dnešní době však mají tyto dva výrazy mnohem větší hodnotu a radikálnější význam. Současná společnost klade na člověka vysoké požadavky, a to jak z povrchního, estetického hlediska, tak i z hlediska fyzické vitálnosti každého člověka. Avšak nynější vyspělá, uspěchaná a stresující civilizace to nikomu z nás neusnadňuje. A to zejména používáním umělých látek a chemikálií, které znečišťují životní prostředí. Dnes se běžně setkáváme s mnoha nebezpečnými toxiny a naše tělo se jim často nedokáže přirozeně ubránit. Toxiny typu jedovatých kovů, automobilových zplodin, látek používaných v zemědělství, přídavných látek používaných v potravinářství, léků, očkovacích látek, karcinogenních látek, mikroorganismů, infekcí a mikrobiálních toxinů včetně toxinů vznikajících při trávení se dnes již běžně vyskytují v našich buňkách a tkáních a při překročení únosné hladiny nastávají vážné zdravotní potíže. Buňky hromadí nevyloučené toxiny a tím se postupně mění vlastnosti buněčné membrány, která není schopna správně propouštět látky dovnitř i ven. Toxiny a odpadní látky tak narušují normální chod organismu a vytvářejí příhodné prostředí pro rozvoj různých nemocí, alergií a nesprávných reakcí imunitního systému. Detoxikační přístroj  však dokáže tento problém elegantně vyřešit a nejen to. Díky pročištěnému organismu a fungující obranyschopnosti Vám tento detoxikační přístroj může také zaručit, že se po 10-ti dnech detoxikace v měsíci budete cítit opravdu dobře, energicky a nabudete pozitivního myšlení, protože tento detoxikační přístroj regeneruje tělo nejen fyzicky, ale i psychicky. 
 
Základní vlastnosti produktu
    • Posiluje imunitní systém.
    • Zlepšuje cirkulaci krve.
    • Odstraňuje z organismu nebezpečné toxiny a odpadní látky.
    • Zlepšuje vstřebávání živin do těla.
    • Odstraňuje krevní usazeniny.
    • Zlepšuje funkci jater a ledvin.
    • Regeneruje tělo fyzicky i psychicky.
    • Zvyšuje kvalitu kůže.
    • Stimuluje reflexní body na chodidlech.
    • Zvyšuje celkovou energii člověka a optimistické myšlení.
 

 

Aplikace ušní svíce

 Účinná a jednoduchá terapie při chronických stavech nedoslýchavosti. Hučení v hlavě, neschopnosti, stresech a migrénách.

Jedná se o prastarou čínskou metodou zdárně užívanou již několik let i naší kulturou. Ušní svíce je vyrobena z přírodní tkaniny impregnované škrobem včelího vosku a silic z léčivých rostlin, které mají blahodárné účinky.

Ušní svíce lze aplikovat nejlépe po domluvě s lékařem jako podpůrnou léčbu u následujících zdravotních potíží:

    • Hučení v hlavě, migrény, hysterie, psychická vypětí, stresy, přepracovanost, zánět nosní sliznice, bolest zubů, bolest hlavy, nedostatečné         prokrvení ucha atd.

    • Překvapující účinky ušních svící lze pozorovat i při posílení imunitního systému zejména u starších lidí. Aplikace ušních svící je možná od věku,         kdy lze dítě udržet během aplikace v klidu, horní hranice věku není omezena.

    • Kouř hořící svíčky nasycený silicemi klesá do vnitřku ucha a vyrovnává tlaky v příušních dutinách, zmírňuje napětí v uchu i hlavě, uvolňuje         usazeniny a stimuluje přirozenou tvorbu ušního mazu.

    • Při aplikaci vnímáme příjemné teplo a jemný praskot v uchu, podobné slabému praskání dřeva v krbu.

    • Teplo ze svíčky prohřívá i mikrosystém ušního boltce a působí tak na reflexní zóny, které touto stimulací příznivě ovlivňují průběh nemocí z         nachlazení, upravují čisticí působení lymfatické drenáže ucha.